• Bizi sosyal medyada da takip edin

KGF & Türk Eximbank Eğitim Semineri

26 Ocak 2018 tarihinde Teknopark Ankara ve bölge firmalarına yönelik Kredi Garanti Fonu ve Türk Eximbank uzmanlarının verdiği eğitim semineri düzenlenmiştir.

26 Ocak 2018 tarihinde Teknopark Ankara ve bölge firmalarına yönelik Kredi Garanti Fonu ve Türk Eximbank uzmanlarının verdiği eğitim semineri düzenlenmiştir. Kredi Garanti Fonunu ve Türk Eximbank uzmanları, kurumlarının verdiği hizmetlerin yanı sıra ihracat yapan firmalara yönelik imzaladıkları protokol hakkında bilgiler verdi.

Türkiye İhracat Kredi Bankası (Türk Eximbank), ihracatı desteklemek için kurulmuş bir misyon bankası olup sermayesinin tamamı Hazine'nindir. Bankanın amacı, ihracatı desteklemek, ihracatçıların ve döviz kazandırıcı hizmetler kapsamında faaliyet gösteren firmaların pazar paylarının artırılmasını sağlamak, yeni programlarla ihracatçıların ihtiyaçlarına uygun olarak kredi, sigorta ve garanti destekleri sunmaktır. Bu kapsamda, banka, imalatçı, imalatçı-ihracatçı ve ihracatçı firmaları aşağıda belirtilen üç ana program kapsamında desteklemektedir:

  1. Krediler
  2. Sigorta
  3. Uluslararası Krediler

 KGF, Teminat yetersizliği olan KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak amacıyla, “Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeler İçin Bir Kredi Garanti Fonu kurulmasına yardım” başlıklı 93/4496 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 1991 yılında faaliyete geçmiştir. Kredi Garanti Fonu, başta gelecek vaad eden işletmeler olmak üzere tüm işletmelerin finansmana erişimini kolaylaştırarak, Türkiye’nin büyüme ve kalkınmasına stratejik destek sağlama amacı ile hizmet vermektedir.

Türk Eximbank ile Kredi Garanti Fonu (KGF) arasında imzalanan Protokol'den sonra firmaların rating notlarına göre ve kredi türlerine göre belirlendiği şekilde kefaletle ve/veya ipotekle de kredi kullandırılabilmektedir.

Liste