• Bizi sosyal medyada da takip edin

Başbakan Binali Yıldırım Bölgemizi Ziyaret Etti

Başbakan Binali Yıldırım 3 Nisan pazartesi günü İvedik OSB’de sanayicilerle bir araya geldi.

Başbakan Binali Yıldırım 3 Nisan pazartesi günü İvedik OSB’de sanayicilerle bir araya geldi. İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin’in ev sahipliğinde yaklaşık 2 bin sanayiciyle birlikte toplantıya OSTİM Başkanı Orhan Aydın, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt, ORSİAD Başkanı Nedret Yene ve STK temsilcileri katılım gösterdi.

İvedik OSB Başkanımız Hasan Gültekin yaptığı konuşmada, bölgelerinde 8 bin mikro ve orta ölçekli işletme bulunduğunu, 120 bin kişiye istihdam sağladıklarını kaydetti. Türkiye'nin ikinci büyük sanayisi olduklarını vurgulayan Gültekin, “Türkiye büyürken İvedik de büyüyor. Açıklanan paket destekleriyle bölgemizde hareketlenme var. 2015-2016 yılını tek vardiya çalışırken 2017 yılında çift vardiyaya döndük. 2017 yılının ilk 3 ayı da 400 bin dolar ihracat yapan da var” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, “İvedik OSB alın teriyle, akıl teriyle özel teşebbüslerle bir marka haline gelmiştir. Bugün dünyaya açılan bir ekonomiye sahiptir. İvedik OSB, tıpkı Türkiye ekonomisi gibi parlak bir randıman ortaya koyuyor. Türkiye için üretiyor” diye konuştu. KOBİ kredilerine de değinen Yıldırım, 220 bin küçük esnafın krediye hak kazandığını, 117 bin 802 kişiye kredi verildiğini ve 3 milyar TL kredi kullanıldığını söyledi. Binali Yıldırım, OSTİM’e teknik üniversite kurulacağı müjdesini de verdi.

Konuşmalar ve öğle yemeğinin ardından Teknopark Ankara yerleşkesini ziyaret eden Binali Yıldırım’a İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin ve Teknopark Ankara Genel Müdürü Fatih Mutlu eşlik etti. Mayıs ayında faaliyete geçecek olan Teknopark Ankara’nın savunma ve medikal sektörde faaliyet gösteren firmaların yoğunlukta olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Binali Yıldırım, “Bu proje Ankara’ya teknoloji üretiminde farklı bir vizyon katacaktır. Ankara’da üretimin merkezi olan İvedik OSB, Teknopark Ankara’yla yüksek katma değerli teknoloji yoğun ürünlerin geliştirilmesinde önemli bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.

Üretime uygun olarak inşa edilen bölümlere ilgi gösteren Yıldırım, Teknopark Ankara’da yer alacak firmalara hizmet verecek olan ortak uygulama alanı hakkında bilgi aldı. Faaliyete geçtikten sonra Teknopark Ankara’yı tekrar ziyaret etmek istediğini dile getiren Yıldırım, yerleşkede yer alan işçilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

Liste