• Bizi sosyal medyada da takip edin

Kamu, Üniversite, Sanayi İş Birliği Toplantısı

İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde İvedik Medikal Sektör Kümelenmesi (İvediKüme Medikal), Teknopark Ankara ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Ankara Çalışma Grubu işbirliğiyle bilgilendirme ve

İvedik Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ev sahipliğinde İvedik Medikal Sektör Kümelenmesi (İvediKüme Medikal), Teknopark Ankara ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Ankara Çalışma Grubu işbirliğiyle bilgilendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İvediKüme Medikal üyesi firmaların kamu destekleri farkındalığının artırılması, üniversitelerle ortak projelerin geliştirilmesi ve sektörün yaşadığı sorunların istişare edilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıya sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy ve İvedik Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin’in açılış konuşmalarıyla başlayan toplantıda Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı, KÜSİ Ankara Çalışma Grubunun 2016 yılında gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ankara Kalkınma Ajansı, İş-Kur, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB temsilcilerinin yanı sıra Ankara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Bilkent Üniversitelerinden akademisyenler ve Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri hazır bulundu. Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. M.Emin Candansayar Ar-Ge Reform Paketi, KOSGEB OSTİM Müdürü Köksal Özen KOSGEB Destekleri ve Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Metin Salamcı TÜBİTAK Destekleri hakkında sunum yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mükerrem Şahin ise üniversite sanayi iş birliği iyi uygulama örneklerini katılımcılarla paylaştı. Akademisyenlerin ilgilendikleri alanlar ve yürüttükleri projelerle birlikte kendilerini tanıtmasıyla devam eden toplantıda firma yetkilileri ortak proje yürütebilecekleri akademisyenlerle bilgi paylaşımında bulundu. Son olarak firma yetkilileri Ar-Ge faaliyetleri, kamu ihaleleri ve ihracat çalışmalarında yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi. Özellikler yerli ürünlere ön yargılı yaklaşımların giderilmesini talep eden firma yetkilileri, üniversite ve kamu hastanelerinin 2 yılı aşan ödeme vadelerinin firmaları iflasın eşiğine getirdiğini belirtti. Vali Yardımcısı Aksoy ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Konarılı dile getirilen sorunları dikkatle dinleyerek sorunların giderilmesi için girişimlerde bulunacakları sözünü verdi.

Liste