• Bizi sosyal medyada da takip edin

TEKNOPARK ANKARA EN İYİLER ARASINA GİREREK BAŞARISINI TAÇLANDIRDI

TEKNOPARK ANKARA EN İYİLER ARASINA GİREREK BAŞARISINI TAÇLANDIRDI

Türkiye’de ses getiren teknolojilere imza atan teknparklar, 8. AR-GE ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde İvedik OSB Teknopark olarak ödüle layık görüldük.

BEŞTE BİR ARTIRDI

Teknokentler, uzunca bir süredir Türkiye’de başarı hikâyelerinin ana aktörü. Özellikle pandemi dönemiyle birlikte hayata dair inovatif teknolojilerin dozunu artıran bölgeler, 8. AR-GE ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde gelişim düzeylerine göre ödüllendirildi. Geçen yılki AR-GE harcamalarının, özel sektörün öncülüğünde bir önceki yıla göre yüzde 20 artarak 55 milyar liraya yükseldiğini hatırlatan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı zirve, önemli anlara ve mutluluklara sahne oldu. Bu mutluluğu yaşayan bölgelerden olan Teknopark Ankara'mız ise, bulunduğu kulvarın başarı sıralamasında yer almayı başardı.

İNOVASYON KÜLTÜRÜNÜ YEŞERTTİ

İvedik OSB içerisinde konuşlandırdığımız ve bölge sanayicimizin hizmetine sunulan Teknopark Ankara, bölgemizde inovasyon kültürünün yeşermesine öncü rol üstlenerek ülkemizin en önemli teknoloji merkezi olma yolunda önemli bir mihenk taşı olarak ödüle layık görüldü.

“ERKEN AŞAMA TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ”

8. AR-GE ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi Bilişim Vadisi ev sahipliğinde düzendi. Ödül töreninde “Erken Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgesi” ödülünü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın elinden Teknopark Ankara Yönetim Kurulu Başkanımız Hasan Gültekin aldı.

 


 

8-arge-ve-tasarim-merkezleri-ve-teknoloji-gelistirme-bolgeleri-zirvesi.jpg

Teşekkürler...

8. AR-GE ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi ödül töreninde “Erken Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgesi” ödülünü almamızda büyük emeği olan teknoloji sevdalısı girişimcilerimize, bölge sanayicimize, yetkili personelimiz ve Yönetim Kurulumuza desteklerinden dolayı teşekkür ederim.

İvedik OSB ve Teknopark Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin