• Bizi sosyal medyada da takip edin

 

 

 

 

TARİHÇE

 

Ankara Teknopark TGB Yönetici A.Ş. 10 Ağustos 2014 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile TGB alanı olarak ilan edilmiş ve 9 Eylül 2014 tarihinde ise şirket kurulumu gerçekleşmiştir. İvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı (%95 hisse) ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (%5 hisse) ortaklığıyla kurulan Teknopark Ankara iki etaptan oluşmaktadır. Birinci etap için 2014-2015 yılı arasında bölgenin imar-ruhsat alma çalışmaları tamamlanmış ve inşaat süreci Mayıs 2017 de tamamlanarak, girişimcilerin hizmetine açılmıştır.

%95 doluluk oranına ulaşan Teknopark Ankara, başlıca savunma ve havacılık, elektronik, medikal, makine, ve yazılım teknolojileri alanlarında ar-ge ve tasarım faaliyetleri yürüten 150’nin üzerinde girişimci firma ile 200’ün üzerinde devam eden proje sayısı ile $13.671.246 ihracat rakamını aşmıştır.

Endüstriyel üretime yönelik altyapısı ve bulunduğu konum bakımından 14 Bin den fazla işletmenin bulunduğu Organize Sanayi Bölgelerinin merkezinde yer alan Teknopark Ankara, hem proje yürütücüsü girişimciler için hem de sanayicilerimiz için yeni fırsatlar yaratarak işbirlikleri sağlamaya devam ediyor.

İşletme yönergesi için lütfen tıklayınız.

Enerji Yönetim Sistemi Politikamız.